Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Efficiency Eccentrics

System „Efficiency Eccentrics” czyli wydajne mimośrody oszczędza energię i paliwo w walcach Dynapac!

Wszystkie walce do prac ziemnych 10-12 ton, nowa generacja małych walców do asfaltu, oraz wiele średnich i dużych walców do asfaltu zawiera opatentowany system „Efficiency Eccentrics” zoptymalizowanych elementów mimośrodowych. Cecha ta zapewnia znaczną oszczędność energii i paliwa, jednocześnie zmniejszając wpływ pracy maszyny na środowisko.

Ta sama wysoka wydajność, niższe koszty eksploatacji

Dynapac jako pierwszy wprowadził na rynek system „Efficiency Eccentrics”. System elementów mimośrodowych został zoptymalizowany poprzez przeniesienie ciężaru na prawą stronę osi, dzięki czemu mniejszy ciężar przeciwdziała ruchowi przy rozruchu.

Wynik jest imponujący. Do zainicjowania działania wibracyjnego potrzeba prawie 11 kW mniej mocy, zmniejszając zużycie energii przy rozruchu o 50%, a tym samym zużywając mniej paliwa. To mniejsze zapotrzebowanie na moc umożliwiło również zmniejszenie rozmiarów silników, przy jednoczesnym zachowaniu tej samej wydajności zagęszczania, co maszyny wyposażone w mocniejsze silniki.

TRYB ECO ZAPEWNIA DO 15% MNIEJSZE ZUŻYCIE PALIWA

Maszyny wyposażone w system oszczędzania paliwa w trybie ECO Mode, który minimalizuje zużycie paliwa i emisję CO2, zapewniając, że walec nie zużywa więcej energii niż to konieczne w dowolnym momencie, daje do 15% mniejsze zużycie paliwa i niższy poziom hałasu.

Zoptymalizowane silniki o tej samej wydajności zagęszczania w połączeniu z trybem ECO zapewniają znaczne oszczędności energii i kosztów operacyjnych, jednocześnie przyczyniając się do „bardziej ekologicznego” zagęszczania gleby i zrównoważonej wydajności”.