Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Nowe walce do robót ziemnych Dynapac CA2500/3500 High Climb

12 Mar 2020

Press release, Story, Compaction

Na targach CONEXPO-CON / AGG 2020, które odbyły się w marcu 2020 firma Dynapac zaprezentowała nowe wersje walców Dynapac CA2500 i CA3500 High Climb (HC) do robót ziemnych z silnikami w normie emisji spalin Stage V/ T4f. Pożądaną cechą jest duża zdolność pokonywania wzniesień w obydwu kierunkach jazdy, szczególnie ważne jest by poruszając się do tyłu można pokonywać nachylenia terenu do 55%. Z punktu widzenia zastosowania, walce te idealnie nadają się do zagęszczania nasypów, wałów i innych konstrukcji ziemnych w których istnieje potrzeba wycofania walcem na nasyp, gdy nie ma możliwości zawrócenia w wykopie.

Bęben pcha walec…

Aby uzyskać lepszą zdolność pokonywania wzniesień na biegu wstecznym, Dynapac zbudował walce High Climb oparte o rozbudowaną wersje układu antypoślizgowego ASC wyposażonych w blokadę tylnego mostu. Wprowadzając nowe mocniejsze elementy tylnej osi, mocniejszy silnik napędowy oraz mocniejszą przekładnię, bęben jest w stanie popchnąć maszynę do tyłu na wzniesienie o nachyleniu do 55% (28 stopni).

Walce wyposażone w bębny okołkowane (PD) jak i walce z bębnem gładkim (D) uzbrojonym w nakładany płaszcz okołkowany, będą miały doskonałą przyczepność w gruncie aby popchnąć maszynę do tyłu, pamiętaj, że walce wyposażone w gładkie bębny muszą utrzymywać przyczepność do podłoża aby zachować trakcję w takich okolicznościach.

Widoczną zmianą na bębnie po stronie napędu będą mechaniczne ograniczniki zastosowane w celu ochrony przed przeciążeniem elementów gumowych. Widoczną zmianą na wyświetlaczu operatora będą wskaźniki pochylenia i nachylenia. Informacja o wyposażeniu walców w system do pokonywania dużych wzniesień, znajduje się w górnej części maski silnika w postaci symbolu HC.

Dynapac jest wiodącym dostawcą zaawansowanych technologicznie walców do gruntu oraz walców i rozkładarek asfaltu zaprojektowanych w celu zwiększania wydajności pracy. Dynapac jest reprezentowany na całym świecie za pośrednictwem własnych regionalnych biur sprzedaży i serwisu, a także współpracuje z rozległą profesjonalną siecią dystrybucji.