Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Naładuj i zmień sposób, w jaki postrzegasz rozkładarkę

12 Sep 2022

MIEJSKA ELEKTRYCZNA ROZKŁADARKA DYNAPAC SD1800We JEST CZĘŚCIĄ PROGRAMU Z.ERA

W ostatnich latach ustalono, że duże ośrodki miejskie odpowiadają za 60% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Skłoniło to decydentów do wdrażania coraz ostrzejszych przepisów dotyczących redukcji emisji gazów i śladu węglowego w granicach miast. Aby pomóc w dążeniu do pełnej elektryfikacji stworzyliśmy rozkładarkę Dynapac SD1800We. Jako przebłysk tego co nadejdzie i pomoże utorować drogę do nowej ery bardziej przyjaznych dla środowiska maszyn i czystszego środowiska. Ta zelektryfikowana podróż dopiero się rozpoczęła.

OSZCZĘDZAJĄCA ZASOBY, WSZECHSTRONNA i SKUTECZNA

Ostatnie postępy w e-mobilności pokazały, że nowa generacja akumulatorów elektrycznych może skutecznie konkurować z zasilaniem jednostek na  ich konwencjonalnymi odpowiednikami na paliwa kopalne. Rozkładarka SD1800We nie jest wyjątkiem,. N nowy napęd elektryczny jest wyposażony w wysokowydajny 3-fazowy silnik synchroniczny z magnesami trwałymi (PMSM), który dostarcza 55 kW mocy do układu hydraulicznego (stół, podwozie).napędowego rozkładarki oraz do  napęduogrzewania deski rozkładającej.

Jeśli chodzi o autonomię rozkładarki oraz wW zależności od rodzaju intensywności pracy oraz , zastosowania, intensywności cyklu pracy, SD1800We oferuje do czterech godzin wytrzymałej pracy na jednym ładowaniu. Ładowanie odbywa się za pomocą dostarczonej wtyczki Typu 2 zgodnej z CE dla 400V, 6-32A, 1,4-22,0kW AC. Ładowanie odbywa się za pomocą ładowarki naściennej lub stacji ładującej. Rozkładarkę SD1800We można również ładować przy użyciu wtyczki Typu 2 AC lub CCS2 DC. W zależności od stanu akumulatora (temperaturatemperatury, cykle cyklu akumulatora) ładowanie trwa około 3 godzin, aby przejść z 5% do 80% @ 400 V 22 kW (AC) i 40 minut, aby przejść z 5% do 80% @ 80 kW (DC). A gdy ładowanie podczas pracy nie jest możliwe, można wstępnie podgrzać stół ładowarką (typ 2 AC lub CCS2 DC) czekając na przybycie materiału i utrzymując w ten sposób poziom naładowania akumulatora.

BEZKOMPROMISOWA NA KAŻDEJ DRODZE

Dynapac SD1800We zapewnia solidną wydajność rozkładania nawet w najtrudniejszych warunkach roboczych. Podzespoły elektryczne wysokiego napięcia (akumulator, falownik, przetwornik DC/DC, silnik elektryczny) są podłączone do systemu kontroli temperatury opartego o dwukierunkową pompę ciepła ze sprężarką HV, która dostarcza lub odbiera ciepło w zależności od sytuacji. Takie połączenie zapewnia idealne warunki pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach.

MOC I WYDAJNOŚĆ

Rozkładarka Dynapac SD1800We jest podobna pod względem budowy i wydajności do swojego kuzyna z silnikiem Diesla. Model elektryczny zapewnia wydajność rozkładania do 350 t/h, może rozkładać na szerokość do 4,1 m. Komponenty elektryczne wysokiego napięcia, takie jak: akumulator, falownik, konwerter DC/DC, silnik elektryczny są podłączone do wydajnego systemu chłodzenia. Pompa ciepłą wyposażona w sprężarkę wysokiego napięcia HV. Rozwiązanie to gwarantuje, że SD1800We może pracować nawet w ekstremalnych warunkach.

ROZWÓJ MASZYN ELEKTRYCZNYCH

Planujemy elektryfikację wszystkich naszych rozkładarek. Maszyna o napędzie kołowym Dynapac SD1800We będzie pierwszym modelem wprowadzonym na rynek, a wkrótce pojawi się wariant gąsienicowy.

WYBUDOWANE WE WSPÓŁPRACY

Rozkładarka Dynapac SD1800We została zbudowana we współpracy z firmą SUNCAR HK, liderem elektryfikacji maszyn budowlanych z siedzibą w Szwajcarii. SD1800We będzie produkowany w zakładzie produkcyjnym Dynapac w Niemczech.

ROZKŁADARKA MIEJSKA DYNAPAC SD1800We JEST CZĘŚCIĄ PROGRAMU DYNAPAC Z.ERA. KTÓRY JEST PIONIREM TRANSFORMACJI ZMIAN W STRONĘ ŚWIATA EMISYJNIE NATURALNEGO POPRZEZ DĄŻENIE DO ZASTOSOWANIA NAPĘDÓW BEZ WYKOŻYSTANIA PALIW KOPALNYCH, ZMIANĘ NA ZASILANIE AKUMULATOROWE lub WYKOŻYSTUJĄCEJ TECHNOLOGJE WODOROWE.