Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

DIGITALIZACJA NA PLACU BUDOWY

15 Aug 2023

Miscellaneous, Press release, Story, Paving

ZOPTYMALIZOWANE PROCESY I ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ

Dokładne monitorowanie jakości i dokumentacja procesu to dwa najważniejsze czynniki każdego udanego zadania związanego z układaniem nawierzchni. Na szczęście MatManager, nasz najnowszy system w dziedzinie zintegrowanej dokumentacji placu budowy, jest już dostępny. Teraz osiągnięcie wszystkich celów projektu przy jednoczesnym korzystaniu ze szczegółowych analiz wydajności w czasie rzeczywistym jest szybsze, łatwiejsze i bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej. Jako zintegrowany system nadzorujący jakość układania nawierzchni, MatManager nadzoruje wszystkie kluczowe parametry wzorcowe, aby zapewnić idealne efekty i długoterminową wydajność eksploatacyjną. System wspiera firmy zajmujące się budową dróg w optymalizacji procedur układania nawierzchni, kontroli procesów i dokumentacji wydajności maszyn. Zużycie materiałów jest monitorowane w czasie rzeczywistym, aby zapewnić realizację celów związanych z układaniem nawierzchni przy jednoczesnym wyeliminowaniu nadwyżek materiałowych i zbędnych procedur.

DYNAMICZNY DUET W WYDAJNOŚCI UKŁADANIA NAWIERZCHNI

System MatManager składa się z dwóch głównych elementów: ekranu MatManager i cyfrowego centrum analizy danych MatWiser. Ekran MatManager działa jako jednostka gromadząca dane i jest montowana bezpośrednio na rozkładarce masy w celu pomiaru i obliczania kluczowych parametrów układania nawierzchni za pośrednictwem interfejsu OI CAN. Po zakończeniu zadania wszystkie dane dotyczące układania nawierzchni i otoczenia placu budowy są automatycznie przesyłane do platformy internetowej MatWiser i przetwarzane przy użyciu zaawansowanych narzędzi do analizy danych w celu poprawy wykorzystania maszyny i ogólnej wydajności miejsca pracy. Obejmują one cyfrową dokumentację kluczowych wskaźników KPI, takich jak temperatura, dostawy materiału, prędkość, dokładna lokalizacja geograficzna, całkowity czas, liczba uruchomień / zatrzymań i wiele innych. Dla dodatkowej wygody system oferuje operatorom możliwość tworzenia zautomatyzowanych raportów zawierających wszystkie istotne informacje dla przyszłych wyników, zgodnych z najlepszymi praktykami.

KOMPLETNY PRZEGLĄD UMOŻLIWIAJĄCY POMYŚLNE WYKONANIE KAŻDEGO ZADANIA

Dokładna dokumentacja jest niezbędna w dzisiejszych globalnych wyzwaniach związanych z układaniem nawierzchni. Dzięki precyzyjnemu gromadzeniu i analizowaniu wszystkich danych dotyczących układania nawierzchni, system MatManager pomaga zapewnić terminowe i zgodne z budżetem ukończenie projektów. Kompleksowa dokumentacja wyklucza również potencjalne i nieuzasadnione reklamacje lub kwestie prawne dotyczące jakości wbudowania MMA. Dokładne dane pomiarowe dodatkowo wspierają operatorów i kierowników budowy w skutecznej analizie kosztów finansowych i czynników proceduralnych, takich jak zużycie i zamawianie materiałów, zużycie paliwa, harmonogramy czasowe, planowanie budżetu i aktywność maszyn. Nawet współpraca pomiędzy samochodami ciężarowymi z masą a rozkładarką może być zbadana pod kątem maksymalnej wydajności i większej redukcji emisji CO2.

WIĘCEJ KORZYŚCI

Praca z MatManager oznacza nowy poziom weryfikacji kontroli jakości i wydajności operacyjnej. Przekonaj się sam i ciesz się dodatkowymi korzyściami, takimi jak:

  • Precyzyjne monitorowanie w celu znacznego ograniczenia zaopatrzenia w materiały

  • Wyświetlanie dostaw materiałów w celu optymalnej ich koordynacji

  • Obliczanie i wskazanie objętości i powierzchni układanej nawierzchni

  • Monitorowanie i wyświetlanie wszystkich parametrów w celu uzyskania najlepszych efektów

  • Porównanie wyników budowy z dokumentacją

  • Przeglądy projektów i podsumowania wszystkich danych z placów budowy

MatManager to kolejny innowacyjny przykład naszego globalnego zaangażowania w kształtowanie przyszłości budownictwa drogowego. Dostarczanie maszyn i usług zgodnych z postępującą cyfryzacją, inteligentną technologią, nową mobilnością i celami zrównoważonego rozwoju jest tym, co napędza nas każdego dnia, aby dawać z siebie wszystko. Z niecierpliwością czekamy na możliwość dzielenia się każdym ekscytującym postępem z naszymi klientami i partnerami.