Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Dynapac buduje tor Formuły 1 w Hanoi, Wietnam

04 Nov 2019

DEBIUT NOWEGO TORU ULICZNEGO F1 W HANOI WIETNAM

Ogłoszono, że nowy tor uliczny w Wietnamie w stolicy Hanoi dołączy do kalendarza Grand Prix Formuły 1 w 2020 roku, jest to czwarty tor w Azji, który zostanie dodany do kalendarza po Singapurze, Chinach i Japonii.

Firma Dynapac zaangażowała do budowy toru dużą gąsienicową rozkładarkę masy SD2500CS, małą kompaktową rozkładarkę masy F1200CS, samobieżny podajnik masy MF2500CS z przenośnikiem wahliwym SwingApp, pneumatyczny walec ogumiony CP275, dużą gąsienicową frezarkę PL2000, małą kołową frezarkę PL500, tandemowe walce wibracyjne CC1300 oraz tandemowe walce wibracyjno-oscylacyjne CO4200VI.

BUDOWANIE TORU WYŚCIGOWEGO

Profesjonalny tor wyścigowy wymaga wysokiego poziomu równości i jakości tekstury nawierzchni asfaltowej. W tym celu zastosowano specjalny asfalt z wykorzystaniem gruboziarnistego kruszywa który zapewnienia najwyższy współczynnik przyczepności gwarantując utrzymanie trakcji bolida F1 w zakrętach.

ROZKŁADARKA GĄSIENICOWA DYNAPAC SD2500CS

Rozkładarka gąsienicowa Dynapac SD2500CS ma standardową masę roboczą 18 500 kg bez poszerzeń deski rozkładającej do 9 metrów. Rozkładarki Dynapac wyposażone są w szereg zaawansowanych funkcji, które pomagają operatorom osiągnąć pożądany rezultat w skomplikowanych sytuacjach i zastosowaniach.

SAMOBIEŻNY PODAJNIK MASY DYNAPAC MF2500CS

Samobieżny podajnik masy Dynapac MF2500CS to bardzo efektywny system transportu materiału o wydajności maksymalnej 4000 t/godz., trwała taśma przenośnika może przetransportować 30 ton asfaltu, piasku lub żwiru w zaledwie 35 sekund co znacznie skraca czas rozładunku materiału i znacznie podnosi wydajność pracy.

PAVE MANAGER

Dynapac wykorzystuje również najnowsze narzędzia optymalizacyjne, aby pomóc w planowaniu procesu układania. Narzędzie Pave Manager to oprogramowanie służące do planowania pracy w celu osiągnięcia najwyższego poziomu wydajności dla pełnego cyklu układania. Pave Manager bierze pod uwagę różne zasoby (wytwórnie masy, ciężarówki, rozkładarki, podajniki i walce) i symuluje proces układania. Podczas rozkładania nawierzchni Pave Manager pracuje w czasie rzeczywistym zarządzając całym procesem budowy, zapewniając terminowy przegląd procesu. Pave Manager może także generować wymagane codzienne raporty.

Oceniając spektrum procesu budowy toru wyścigowego, sprzęt drogowy Dynapac został doceniony za wysoką funkcjonalność i niezawodność.
Z niecierpliwością oczekujemy, że projekt bardzo wymagającego i specyficznego toru wyścigowego rozpocznie się i zakończy z powodzeniem, otwierając Hanoi na międzynarodowe uznanie dzięki tym głośnym sportom motorowym.