Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Dynapac świętuje Jubileusz 90-lecia działalności

15 Jan 2024

Press release

A nasza podróż dopiero się rozpoczęła!

Drogi, przemierzanie ich i cele, do których prowadzą, są legendarne. Od Pól Elizejskich po słynną Route 66, drogi łączą nas na poziomie fizycznym, emocjonalnym i kulturowym. Wystarczy wrzucić zapytanie w dowolną wyszukiwarkę, aby znaleźć piosenki lub cytaty z "drogą", "ścieżką" czy "autostradą" w tytule, to wszystko utwierdza nas w przeświadczeniu, jak ważną rolę odgrywa dla nas droga.

Przez 90 lat Dynapac pomagał budować drogi i ścieżki, które towarzyszyły niezliczonym ludziom w ich podróżach. Ale być może bardziej przejmująca jest droga, którą firma pokonuje od prawie stu lat. W tym roku będziemy obchodzić 90. rocznicę nie tylko jako innowator w dziedzinie układania nawierzchni i zagęszczania, ale także jako podróżnik na własnej, wyjątkowej drodze.

Każda podróż wymaga odpowiedniego kompana. Dla nas zawsze byli nimi nasi klienci. Od samego początku, czyli od powstania firmy w 1934 roku w Szwecji po naszą globalną sieć produktów i usług, od zawsze postrzegaliśmy naszych klientów i partnerów jako towarzyszy podróży. Wspólnie przekraczaliśmy granice, stawialiśmy czoła nowym wyzwaniom i dosłownie kładliśmy podwaliny pod większą mobilność. Podróż zabrała nas do wszystkich zakątków świata, od gorących pustyń i mroźnych krajobrazów po odległe ośrodki i najbardziej ruchliwe metropolie. Czerpaliśmy radość z każdego etapu tej podróży.

Ale każda podróż wymaga także patrzenia w przyszłość, dlatego wraz z naszymi partnerami wprowadzamy innowacje w zakresie układania i zagęszczania nawierzchni oraz dostosowujemy się do nowych potrzeb nowego świata. Dziś nie brakuje wymagań: wspieranie bardziej zrównoważonego rozwoju, dostarczanie alternatywnych rozwiązań energetycznych i postęp w zakresie transformacji cyfrowej to tylko niektóre z dzisiejszych i przyszłych ważnych kwestii. Na szczęście od samego początku staraliśmy się być pionierami w swojej dziedzinie. Wprowadziliśmy pierwsze modele elektryczne na długo przed pojawieniem się tego trendu, a nasz program Z.ERA na rzecz bezemisyjnego świata nadal przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego i pomaga w realizacji celów redukcji emisji CO2 naszych partnerów A ponieważ zdigitalizowany świat zmienia się szybciej niż ktokolwiek może przypuszczać, intensywnie inwestujemy w rozwój całego naszego portfolio usług, od począwszy od sprzedaży po aftermaket, zgodnie z najnowszymi osiągnięciami cyfrowymi. Niezależnie od tego, czy chodzi o funkcje łączności, takie jak Dyn@link i MatManager, czy też usługi logistyczne i usługi posprzedażowe oparte na sztucznej inteligencji, jesteśmy przygotowani na osiągnięcie nowych kamieni milowych i zapewnienie większej wartości dla naszych partnerów.

 Jakie perspektywy przyniesie przyszłość dla nas i naszych partnerów? Ostatnie lata wyraźnie pokazały, że nic nie jest pewne. Niemniej jednak, jesteśmy głęboko przekonani, że wspólnymi siłami zrealizujemy nasze cele, odkryjemy nowe, obiecujące ścieżki rozwoju w obszarze usług, technologii oraz postępu. Od 90 lat z dumą współtworzymy nasz sukces z różnorodnością talentów naszych pracowników oraz z radością nawiązujemy współpracę z fantastycznymi partnerami. To była niezwykła podróż. Z niecierpliwością wyczekujemy możliwości kontynuacji naszej współpracy w przyszłości: z poświęceniem, wyznaczonym celem oraz pełnym entuzjazmu spojrzeniem w stronę roku 2114!