Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Kompaktowa rozkładarka DYNAPAC F1250CS Plus z pilotem zdalnego sterowania RC360 - moc i precyzja

22 May 2023

Press release, Story, Paving

KOMPAKTOWA ROZKŁADARKA DYNAPAC F1250CS PLUS WRAZ Z PILOTEM ZDALNEGO STEROWANIA RC360 - DOSTĘPNY NOWY MODEL

Układanie nawierzchni w obrębie miast wiąże się z wieloma wyzwaniami i wymaganiami względem maszyn: ciasne przestrzenie, ograniczenia wagowe, podziemne instalacje oraz stare, odsłonięte warstwy, jak na przykład bruk wymagają przemyślanych i innowacyjnych rozwiązań. Popularna rozkładarka miejska F1250CS została teraz wprowadzona jako nowy model z wieloma ulepszeniami jako Dynapac F1250CS Plus. Modyfikacje w stosunku do poprzedniego modelu mają na celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i komfortu pracy operatora.

NOWE CECHY

Rozkładarka miejska ze stołem najwyżej jakości w swojej klasie i opcjonalnym pilotem zdalnego sterowania RC360 zapewnia, że każda powierzchnia, od chodników i ścieżek rowerowych po podziemne garaże i alejki, uzyskuje pożądane rezultaty w sposób bezpieczny, ekonomiczny i przy maksymalnym komforcie pracy. Jednym z najważniejszych udoskonaleń nowego modelu są przeprojektowane boczne drzwi silnika. Drzwi te mają nie tylko elegancki i nowoczesny wygląd, ale zostały również zaprojektowane tak, aby kierować wypływające powietrze z dala od operatora stołu. Funkcja ta zapewnia bardziej komfortowe i bezpieczne środowisko pracy, a także lepsze ogólne wyniki układania nawierzchni. Kolejną ekscytującą nowością w rozkładarce F1250CS PLUS jest opcjonalna hydrauliczna regulacja wysokości podajnika ślimakowego. Funkcja ta zapewnia operatorowi większy komfort, umożliwiając łatwiejszą i bardziej precyzyjną regulację wysokości. Zwiększony poziom kontroli zapewnia płynniejsze i dokładniejsze układanie. Wreszcie, ten nowy rozściełacz asfaltu obejmuje optymalizację przepływu materiału poprzez proporcjonalne sterowanie podajnikiem ślimakowym i zgrzebłowym. Ta zaawansowana technologia w pełni automatycznie reguluje ilość podawanego materiału, zapewniając jego stały i wydajny przepływ przez cały proces układania.

MAŁY ROZMIAR - DUŻY WPŁYW

Zapotrzebowanie na rozkładarki kompaktowe, które mogą wykonywać wiele zadań i prac na terenach miejskich, stale rośnie. Dzięki zmodyfikowanemu modelowi rozkładarki miejskiej wraz z pilotem zdalnego sterowania RC 360, Dynapac wypełnia ten szybko zmieniający się rynek. Niewielki, ale wydajny rozściełacz F1250CS Plus jest idealny do prac, w których wymagane są wysokiej jakości rezultaty w zakresie od 0,5 do 3,5 m szerokości. Oprócz tego, że jest solidny, elastyczny i wyposażony w przyszłościową technologię, której wymagają dzisiejsze prace brukarskie, jest również wyposażony w wyjątkowej jakości stół, która zapewnia doskonałą jakość rozkładanej nawierzchni, nawet gdy miejsca pracy charakteryzują się skomplikowanymi lub trudnymi do sprostania wymaganiami. W połączeniu z unikalnym zdalnym sterowaniem RC 360, operatorzy mogą ustawić się w dowolnym miejscu i cieszyć się niespotykaną swobodą, mobilnością i bezpieczeństwem bez konieczności sterowania maszyną za pomocą deski rozdzielczej.

STÓŁ, KTÓRY NIE ZAWODZI

Model F1250CS Plus jest jeszcze bardziej wyjątkowy ze względu na wysokiej klasy stół, który jest dostępny zarówno w wersji z ogrzewaniem gazowym, jak i elektrycznym. Oferta ta jest wyjątkowa na rynku i zapewnia zarówno operatorom, jak i projektantom większą elastyczność i doskonałe rezultaty układania. Kompaktowy i mocny stół V2400 ma taką samą jakość i wydajność jak jego więksi "bracia" i jest wyposażony w szybko montowalne poszerzenia dla układania większych szerokości. Solidny tamper i płyta wibracyjna zapewniają idealne zagęszczenie przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby przejazdów walca. Wysokowydajny stół w połączeniu z kompaktowymi wymiarami pojazdu i pojemnym systemem przenoszenia materiału sprawia, że model F1250CS Plus jest idealny do szerokiej gamy zastosowań. Dodatkową korzyścią jest to, że ta kompaktowa układarka może ustawić stół na wysokości poniżej zera, zwiększając w ten sposób wydajność prac remontowych, ponieważ układarka może wyjechać z frezowania, umożliwiając układanie gładkiego wykończenia.

Dzięki łatwej regulacji kąta natarcia i długim płytom dolnym, stół zapewnia doskonałe zagęszczenie wstępne i gładką powierzchnię, nawet w przypadku grubych warstw. Szybkozłącze zastosowane na poszerzeniach gwarantuje łatwą obsługę i szybką gotowość do pracy.

PILOT ZDALNEGO STEROWANIA RC360: NOWA ERA MOBILNOŚCI I WYDAJNOŚCI

Dzięki dodaniu pilota zdalnego sterowania RC360, F1250CS Plus zyskuje jeszcze większe spektrum wydajności, które otwiera nowe możliwości w zakresie obsługi rozściełacza, zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach. Korzystając z niego, operator może sterować rozściełaczem z punktu, który zapewnia najniższą emisję oparów asfaltu, zapewniając jednocześnie maksymalną widoczność i doskonałe rezultaty. Pilot RC360 jest również wyposażony w futerał i ładowarkę z mechanicznym złączem do zewnętrznego zasilania. Regulowane paski na ramiona zostały ergonomicznie zaprojektowane, aby zapewnić większy komfort noszenia przez cały dzień pracy.

Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas pracy na większą odległość ma ogromne znaczenie w każdej pracy. Wbudowaną funkcją bezpieczeństwa jest automatyczne wyłączanie silnika, gdy operator oddali się na odległość większą niż 10 m od rozściełacza. Rozściełacz zatrzymuje się również automatycznie, gdy pilot zostanie przechylony pod kątem większym niż 45°. Funkcja zdalnego sterowania zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, oddalając operatora od spalin i spełniając wymogi lokalnych przepisów.

KOMFORT, WYGODA I KONTROLA

Pochylony w stronę operatora pulpit jest intuicyjny a dzięki przełącznikom i kolorowemu wyświetlaczowi, jest łatwy do opanowania i obsługi przez zmieniające się załogi. Całą platformę można złożyć do transportu lub układania nawierzchni blisko ściany, co oszczędza zarówno obsługę, jak i czas. Wygodne oparcie zapewnia dodatkowy komfort i jest wyposażone w zamykany schowek na przedmioty osobiste. Dzięki ergonomicznym osłonom bocznym ich wysokość i kąt można regulować za pomocą tylko jednej korby. Korba jest umieszczona na górze osłony bocznej, tworząc wygodne, centralne i bezpieczne miejsce pracy dla operatora stołu. Model F120CS Plus jest również wyposażony w gniazdo USB, 24 V/DC i 230 V/AC, które pozwala zaspokoić codzienne potrzeby w miejscu pracy. Model F1250C Plus jest wyposażony w najnowszą, wydajną i redukującą emisję technologię silników wysokoprężnych. 4-cylindrowy silnik Deutz o mocy 54 kW jest również dostępny w wersjach T3/Stage III i T4/Stage V, aby spełnić wymagania dotyczące emisji na różnych rynkach.