Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Nowe międzynarodowe lotnisko w Heraklionie na Krecie

15 May 2023

Press release, Compaction, Paving

OTWARCIE NOWEGO MIĘDZYNARODOWEGO LOTNISKA W HERAKLIONIE NA KRECIE

OSIĄGANIE NOWYCH USŁUG NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Firma Dynapac należąca do Grupy Fayat, pomaga rozwijać mobilność i wspierać rynek budowlany na całym świecie. Zaangażowanie to widać w najnowszej współpracy na dużą skalę z grecką firmą TERNA Group GEK. S.A. przy budowie nowego międzynarodowego lotniska Heraklion na Krecie. 

Firma TERNA została założona w 1972 roku i jest zaangażowana w realizację szerokiego spektrum projektów publicznych i prywatnych, takich jak budowa sieci kolejowych i autostrad, budynków biurowych, szpitali, muzeów, ośrodków wypoczynkowych, elektrowni wodnych, zapór, portów, obiektów przemysłowych itp.

GOTOWY DO STARTU

Nowy międzynarodowy port lotniczy w Heraklionie zastąpi obecne lotnisko "Nikos Kazantzakis Airport", które jest drugim w kraju pod względem ilości pasażerów, rocznie obsługuje ich bowiem ponad 6 milionów. Nowe lotnisko uruchomione ma zostać pod koniec 2027 roku i początkowo będzie mogło obsługiwać 15 milionów podróżnych rocznie, a docelowo nawet 18 milionów. Cały projekt koncentruje się na zapewnieniu sektorowi prywatnemu i publicznemu infrastruktury i architektury, aby zaspokoić ich obecne i przyszłe potrzeby transportowe przez cały okres koncesji.

PASY STARTOWE I NIE TYLKO

Ambitny projekt składa się z wielu celów budowlanych, w tym stworzenia pasa startowego o długości 3200 metrów, zgodnego z ICAO 4E, oraz równie długiej równoległej drogi kołowania. Zaplanowano również osiem dróg kołowania szybkiego zjazdu, dwie drogi kołowania typu Crossfield oraz płytę postojową zawierającą 27 zdalnych stanowisk postojowych dla samolotów. Budowa obejmie również wszystkie niezbędne budynki i obiekty, od najnowocześniejszego terminalu po parking, obiekty dla klientów i struktury bezpieczeństwa. Planowana powierzchnia komercyjna obejmuje 400 000 m2. Realizowane będą również projekty połączeń lokalnych, aby zapewnić szybki i wygodny dostęp do wszystkich dróg prowadzących do i z lotniska.

Pan Giannis Smaragdakis, Koordynator Budowy i Kierownik ds. Public Relations (z siedzibą na Krecie - TERNA SA) oraz Pan Nikos Maragkos, Dyrektor Działu Maszyn (z siedzibą w Atenach - TERNA SA) powitali zespół Dynapac podczas oficjalnego uruchomienia gąsienicowych rozkładarek SD2500CS i SD2550CS.

Na potrzeby projektu dostarczono już walce w liczbie: 3x CA6000D, 3x CC4200VI i 2x CC2200. Jako nowy kluczowy klient dla floty produktów Dynapac, TERNA SA wyraziła swoje ogromne zadowolenie ze współpracy z nami i naszej roli jako wysokiej jakości dostawcy dla najbardziej wymagających projektów.

Dynapac jest niezwykle dumny, że może być częścią tego nowego przełomowego projektu lotniczego, dostarczając swoją wszechstronną ofertę wysokiej jakości, trwałych i skutecznych maszyn do układania i zagęszczania nawierzchni. Niezależnie od tego, czy chodzi o napęd konwencjonalny, czy elektryczny, będziemy obecni podczas całego procesu dostaw i uruchomień, pomagając kształtować przyszłość globalnego budownictwa.