Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Ponad 3,200 ton podbudowy w ciągu jednego dnia

12 Apr 2022

PONAD 3200 TON PODBUDOWY W CIĄGU JEDNEGO DNIA

Tak to wygląda, gdy 50 ciężarówek, dwa wysokowydajne podajniki i dwie rozkładarki układają 3 200 ton podbudowy w ciągu jednego dnia! W zeszłym tygodniu ekipa rozkładająca Dynapac wraz z naszym klientem DIECKMANN Bauen + Umwelt GmbH & Co. KG z Osnabrück była na bardzo wymagającym logistycznie placu budowy na drodze B51 w pobliżu obwodnicy Münster.

dwie wytwórnie masy na służbie

50 ciężarówek krążyło między placem budowy a dwiema różnymi wytwórniami masy, aby przetransportować tak ogromną ilość mieszanki AC 32 TS 50/70 na plac budowy.

Dwa wysokowydajne podajniki MF2500CM podawały mieszankę do 22-tonowych zasobników pomocniczych dwóch układarek Dynapac: SD2500CS i SD2550CS pracujących na placu budowy. Pomimo ciężkiego zestawu układającego maszyny osiągnęły wysokie zagęszczenie wstępne na szerokości do 12 m dzięki wyposażeniu ich w stoły wysokiego zagęszczania Dynapac V5100THE i V6000THE.

MAKSYMALNA RÓWNOŚĆ

Ponadto obie rozkładarki zostały wyposażone w system automatyki niwelacyjnej Big Ski do kontroli grubości wykonywanych warstw, który pozwala na uzyskanie lepszej jakości przy zwiększonej wydajności. Rozkładarki Dynapac są kompatybilne z różnymi systemami kontroli spadku i nachylenia, które mogą kompensować nawet najmniejsze nierówności poprzez automatyczne sterowanie pracą stołu. W przypadku systemu Big Ski dzięki trzem ultradźwiękowym czujnikom precyzyjne rozkładać nawierzchnię o szerokości do 13 m. Dzięki temu uzyskuje się wyjątkowo gładką strukturę nawierzchni.