Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Szwedzki Krajowy Instytut Dróg i Transportu (VTI) potwierdził oszczędność paliwa w walcach SEISMIC

31 May 2022

SZWEDZKI NARODOWY INSTYTUT BADAWCZY DRÓG I TRANSPORTU POTWIERDZA OSZCZĘDNOŚĆ PALIWA SYSTEMU SEISMIC

Szwedzki Narodowy Instytut Badawczy Dróg i Transportu potwierdza skuteczność bardzo popularnego i wszechstronnego walca Dynapac CA3500D SEISMIC w osiąganiu optymalnego zagęszczania, ale także, co zostało niedawno potwierdzone, w oszczędzaniu paliwa podczas pracy maszyny.

INTELIGENTNE, REWELACYJNE, SEJSMICZNE

W każdej pracy związanej z zagęszczaniem znalezienie właściwej równowagi pomiędzy poszczególnymi wskaźnikami celem uzyskania najlepszych wyników zawsze było nauką. Na szczęście dzięki walcom do gruntu Dynapac CA3500D SEISMIC osiągnięcie szybkiego i ekonomicznego zagęszczania przy jednoczesnej redukcji paliwa i emisji jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wszystko zaczyna się od unikalnej i inteligentnej technologii SEISMIC, która automatycznie umożliwia walcowi określenie optymalnej częstotliwości zagęszczania dowolnego materiału. Sercem systemu jest pokładowa jednostka sterująca maszyną, a także miernik zagęszczania nowej generacji. Ta przełomowa technologia umożliwia systemowi SEISMIC wykrycie dynamicznych właściwości materiału, a następnie obliczenie optymalnej częstotliwości wymaganej do uzyskania najlepszych rezultatów zagęszczania. Cały proces odbywa się za pomocą zaawansowanego przepływu danych z miernika zagęszczania SEISMIC do pokładowego sterownika maszyny, który reguluje hydraulikę walca współpracując z gruntem. System SEISMIC automatycznie stosuje odpowiednią ilość energii dokładnie tam, gdzie jest to wymagane, a także może hydraulicznie zmieniać częstotliwość wibracji co 0,2 sekundy, aby uzyskać maksymalną wydajność.

SPRAWDZONE ZUŻYCIE PALIWA

Wyniki systemu SEISMIC zostały zweryfikowane przez niezależne źródło. Niedawno Szwedzki Narodowy Instytut Badawczy Dróg i Transportu nadzorował serię testów zużycia paliwa przez walec Dynapac CA 3500D SEISMIC. Maszyna została przetestowana w trzech różnych ustawieniach przez okres dwóch tygodni. Dwa tygodnie testowe były identyczne pod względem procedur i zostały przeprowadzone dwukrotnie, aby potwierdzić, że osiągnięto podobne wyniki testu. Wyniki mówiły same za siebie! Szwedzki Instytut odnotował zmniejszenie zużycia paliwa o 28-35% w porównaniu do konwencjonalnego zagęszczania (stała częstotliwość). Co więcej, zarejestrował dobre dopasowanie do pokładowej telemetrii, która odnotowała oszczędności na poziomie 36-38%. Obniżone koszty wynikające z redukcji przejazdów nie zostały uwzględnione w raporcie. Oznacza to, że w rzeczywistych warunkach na placu budowy można zaoszczędzić około 55% paliwa poprzez zmniejszenie liczby przejazdów tak aby zakończyć proces i osiągnąć wskaźnik zagęszczenia.