Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Rozkładarka DYNAPAC F1250CS - wszechstronna, precyzyjna i ze zdalnym sterowaniem radiowym

24 May 2021

Wszechstronna, precyzyjna i ze zdalnym sterowaniem radiowym       

oDKRYJ NOWĄ ROZKŁADARKĘ DYNAPAC F1250CS, KOMPAKTOWĄ ROZKŁADARKĘ Z WYDAJNĄ DESKĄ ROZKŁADAJĄCĄ, KTÓRA OFERUJE WYSOKI STOPIEŃ WSZECHSTRONNOŚCI I WIELE DOSKONAŁYCH FUNKCJI TECHNOLOGICZNYCH. W TYM STEROWANIE RADIOWE ZWIĘKSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO, PRECYZJĘ I KOMFORT OPERATORÓW. MUSISZ POROZMAWIAĆ Z ANDREA MONTECRISTO Z EDILSTRADE, KTÓRY JUŻ PRZETESTOWAŁ TO W TERENIE I UZNAŁA, ŻE JEST ZADOWOLONY.

Kompaktowa, a jednocześnie niezwykle wszechstronna rozkładarka. Zaawansowana technologicznie maszyna o historycznej niezawodności. Dynapac (Fayat Group) wprowadza na nasze drogi nową rozkładarkę F1250CS, rozkładarka ta w połączeniu z deską rozkładającą Dynapac V2400TV/TVE (z potężnym silnikiem o mocy 55 kW i bezstopniową regulacją prędkości) jest już bardzo ceniona przez naszych operatorów, którzy wykorzystują ją do różnych zadań od remontów cząstkowych do nawierzchni dróg wojewódzkich. Wspomniana powyżej wszechstronność dotyczy zarówno zakresu zastosowania, jak i szerokości rozkładania, która z poszerzeniami może sięgać nawet 3,5 m. Jeśli natomiast przyjrzymy się jej wydajności w wąskich przestrzeniach, możemy zredukować szerokość rozkładania nawet do 30 cm, jest to łatwe i szybkie dla pełnej satysfakcji właścicieli firm, którzy dzięki temu mogą wcisnąć pedał gazu pod względem wydajności i produktywności.

Poddając rozkładarkę szczegółowej analizie możemy wyodrębnić kilka aspektów, należy podkreślić kamień milowy w precyzji tej nowej układarki w obliczu każdej sytuacji na placu budowy. Udało nam się również opracować unikalną innowację: możliwość manewrowania maszyną za pomocą zdalnego sterowania radiowego RC 360, technologicznej „zabawki” z wieloma zaletami. W rzeczywistości odległość pozwala operatorowi na bezpieczne poruszanie się, jednocześnie poprawiając widoczność, z oczywistymi korzyściami dla końcowej jakości pracy. Połączenie kompaktowych wymiarów, wysokowydajnej deski rozkładającej i jej wytrzymałości, zauważają klienci Dynapac z Włoch co sprawia, że F1250CS jest doskonałym narzędziem roboczym do różnorodnych zastosowań. Rozkładarka Dynapac F1250CS jest zdolna rozkładać masę poniżej powierzchni na której jest usadowiona. 

Dzięki temu rozkładarka może wyjechać z nawierzchni frezowanej utrzymując deskę rozkładającą na żądanym poziomie nawierzchni, bez tworzenia stopnia i konieczności zmiany położenia układarki. Idealnie nadaje się również do rozkładania w wąskich miejscach, takich jak ścieżki rowerowe, chodniki, wykopy liniowe. Te wszystkie aspekty dają wstępny obraz tej maszyny, która między innymi jest wyposażona w najnowocześniejszy czterocylindrowy silnik Deutz o mocy 54 kW oraz posiada wiele punktów oświetleniowych, które czynią ją idealną do pracy w nocy. Aby uzyskać więcej interesujących informacji (a jest ich kilka), zapoznaj się z dokumentacją i wszystkimi istotnymi informacjami, które może dostarczyć firma Dynapac.

Jednak w tym artykule pomyśleliśmy, że nasi czytelnicy zainteresują się opinią przedsiębiorcy, który włączył już rozkładarkę Dynapac F1250 do swojej floty i który również intensywnie przetestował ją w terenie z innowacyjnym zdalnym sterowaniem radiowym. Świadectwo, które jest dla nas bezcenne, pochodzi od Andre Montecristo, który wraz ze swoim bratem Vincenzo i synem Mirko kieruje Edilstrade di Montecristo z siedzibą w Ruvo di Puglia w prowincji Bari.

W jakim obszarze geograficznym działasz?

Głównie w Apulii, gdzie mamy dużo pracy. Dzięki temu, że zawsze dobrze się rozwijamy i pracujemy z właściwymi ludźmi i maszynami, cieszymy się dobrą opinią w branży.

Nowa rozkładarka F1250C fakty:
Masa 7 ton
Szerokość podstawowa - 1.20 m
Maksymalna szerokość robocza - 3.50 m
Minimalna szerokość robocza z redukcjami - 0.30 m
Wydajność rozkładania - 300 m3/h
Silnik - Deutz TD2.9 o mocy 55kW i normie emisji Stage V
Pojemność kosza zasypowego - 5,5 tony
Średnica podajnika ślimakowego - 320 mm

Czym konkretnie zajmuje się Twoja firma?

Układamy kable telekomunikacyjne dla głównych operatorów w branży (m.in. Telecom, Vodafone i Fastweb); wykonujemy wszystkie niezbędne prace, od wykopów po remonty cząstkowe dróg. Oprócz tego, przechodząc z sektora prywatnego do sektora publicznego, zajmujemy się głównie utrzymaniem dróg, placów miejskich dla gmin. To są prace, w które jesteśmy dzisiaj najbardziej zaangażowani.

Jak zacząłeś w tym biznesie?

Zacząłem w wieku 13 lat, smarując ciężarówki dla mojego ojca, który zajmował się rolnictwem oraz robotami ziemnymi i wykopami dla sektora budowlanego. Nasza rodzinna firma od lat zajmowała się taką działalnością, w tamtym czasie jak powiedziałem skupiliśmy się bardziej na telekomunikacji i utrzymaniu. Mówiąc o robotach drogowych, moje pierwsze spotkanie z walcem miało miejsce, gdy byłem chłopcem. Był to Ursus Peroni, legendarna marka. Czy uwierzysz, że mój przyjaciel nadal posiada jego model jako przedmiot kolekcjonerski i aby mnie uszczęśliwić, niedawno dał mi swoją markową tablicę rejestracyjną?

Na czym skupiasz się przede wszystkim w osiąganiu celów biznesowych?

Na kompetencjach naszego personelu i sprawności naszego sprzętu. Na przykład mamy koparki, frezarki, rozkładarki, walce oraz zagęszczarki do budowy i naprawy dróg. Krótko mówiąc, wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć idealną nawierzchnię drogi z najlepszą strukturą nawierzchni. Ta dbałość o jakość nawierzchni jest również istotna, gdy musimy odtworzyć nawierzchnię np. po ułożeniu światłowodów. I chociaż od lat mamy ubezpieczenie na to, to nigdy nie musieliśmy z niego korzystać. Jak mówiłem, kompetencje są dla nas istotnym aspektem. Czy uwierzysz, że mamy z nami kilku wykwalifikowanych i odpowiednio przeszkolonych pracowników, którzy, jak zawsze mówię, mają oczy lepsze niż georadar?

Mówiąc o maszynach, pierwszym w Twojej flocie jest nowy Dynapac F1250CS. Jak się o tym dowiedziałeś?

O tej maszynie dowiedzieliśmy się w wyniku naszych badań, których celem było znalezienie odpowiedniego sposobu wykonywania prac renowacyjnych w wąskich przestrzeniach w ramach projektu dla włoskiej firmy komunikacyjnej - Open Fiber. Wcześniej do tego typu prac używaliśmy większej maszyny innego producenta, ale redukcja deski rozkładającej była dość skomplikowaną operacją, co spowalniało pracę. Muszę powiedzieć, że od początku szukaliśmy nowej maszyny, nie używanej. Jestem zdania, że w dłuższej perspektywie dużo korzystniej jest kupić nową maszynę i być jej jedynym użytkownikiem. Dynapac polecił mi tę maszynę i od razu zrobiła na mnie doskonałe wrażenie, stąd decyzja o zakupie.

Czy poprawiła się Twoja wydajność pracy? 

? Oczywiście. Innowacyjny stół maszyny ułatwia zarówno zwężanie, jak i poszerzanie, dzięki czemu jest bardzo wszechstronna. Teraz jesteśmy w stanie płynnie układać nawierzchnie o szerokości 60 cm. Pod względem technologicznym to zupełnie inny poziom. I wyobraź sobie… dziś do obsługi maszyny potrzebne są tylko dwie osoby, zamiast czterech, jak to było wcześniej. 

I jeszcze wisienka na torcie... zdalne sterowanie radiowe. To bezprecedensowa innowacja, ale nawet w tym przypadku chcieliśmy ocenić ją w najlepszy możliwy sposób, przeprowadzając testy na naszym podwórku. Ponieważ mieliśmy już doświadczenie ze zdalnym sterowaniem radiowym żurawi, ale nie zawsze byliśmy w pełni usatysfakcjonowani z poziomu precyzji, które są istotnym czynnikiem przy układaniu nawierzchni. Muszę powiedzieć, że jesteśmy również bardzo zadowoleni z tej opcji. Operatorzy mogą wykonywać wszystkie funkcje na desce rozdzielczej, od jazdy do kontroli grubości nawierzchni, całkowicie bezpiecznie i z niezwykłą precyzją. Przekroczyliśmy już 100 godzin pracy z wykorzystaniem zdalnego sterowania i muszę przyznać, że wyniki zawsze były dobre. Szczególnie dla osób pracujących w ciasnych przestrzeniach możliwość odsunięcia się od maszyny jest ogromną wartością dodaną nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale również dokładności wykonania. Dzięki sterowaniu radiowemu możesz pracować nawet do dziesięciu metrów od maszyny, zdalne sterowanie poprawia również bezpieczeństwo podczas wykonywania wymaganych prawem kontroli, poprawia widoczność, a przede wszystkim poprawia komfort pracy obsługi, które w końcu mogą pracować z dala od oparów asfaltu. 

We say goodbye to Montecristo who, as a last gesture, goes in search of two images that are really significant for him: Andrea at 13 with his father's truck and the picture of the Ursus Peroni. We feel it is our duty to publish them in order to thank him and to let the reader enter even more fully into this beautiful story of his experiences and attention to innovation.

Deska rozkładająca: wydajność, idealna temperatura i łatwość użytkowania, nawet w ciasnych miejscach.

Nowa, wysokowydajna deska rozkładająca Dynapac V2400 to serce kompaktowej rozkładarki we flocie Edilstrade di Montecristo, może być ogrzewana gazem lub elektrycznie. Dzięki możliwości regulacji kąta natarcia i głębokim płytom dennym, deska zapewnia doskonałe zagęszczenie wstępne i gładką powierzchnię nawet przy grubych warstwach. Zestaw do redukcji szerokości rozkładania można zamontować na stole bez demontażu innych części.

Dzięki temu zestawowi rozkładarka F1250CS może być używana do rozkładania pomiędzy szynami i w wąskich pracach liniowych. I wreszcie, co nie mniej ważne, temperatura stołu jest regulowana za pomocą wyświetlacza na desce rozdzielczej. Ponieważ urządzenie jest wyposażone w samoregulujący termostat, temperatura zawsze będzie stała, przy minimalnym zużyciu energii.