Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Eco mode

Duże oszczędności paliwa dzięki ECO!

ECO Mode
Dynapac z dumą ogłasza, że spełniliśmy naszą obietnicę, oferując klientom walce do prac ziemnych i asfaltu o bardzo niskim zużyciu paliwa. Sekretem jest nasz tryb ECO.

Bardzo dokładnie monitorowaliśmy zużycie paliwa w najnowszej gamie produktów Dynapac. W rezultacie możemy teraz potwierdzić, że w trybie ECO wszystkie walce zużywają 15–20% mniej oleju napędowego niż nasza poprzednia gama walców bez trybu ECO.

Dynapac jest jednym z pierwszych producentów, który wyposażył swoje walce w silniki spełniające najnowsze wymogi bardzo niskiej emisji. Cała gama nowych walców CA, CC i CG posiada właśnie takie silniki.

Zielone walce
Procentowo największe oszczędności można osiągnąć podczas korzystania z systemu ECO w momencie dużego obciążenia maszyny niż podczas pracy na biegu jałowym i transportu. Połącz 15-20% oszczędności paliwa z biodegradowalnym olejem hydraulicznym i bardzo niskim poziomem hałasu, a rezultatem będą „zielone” walce.

Klienci, którzy wybiorą opcje kontroli trakcji Anti-spin w walcach do prac ziemnych będą mieli w wyposażeniu standardowym tryb ECO. Tryb ECO jest zawsze wyposażony w regulowaną częstotliwość wibracji i miernik częstotliwości.

Jak tak bardzo zredukowaliśmy zużycie paliwa?
Odpowiedzią jest ciężka praca zarówno przy głównych komponentach, jak i przy drobnych szczegółach. Oto kilka przykładów:

  • System wibracji z podwójną pompą
  • Zmniejszona liczba złączek do węży hydraulicznych
  • Proporcjonalne sterowanie prędkością wentylatora chłodnicy w zależności od temperatury płynu chłodzącego silnik i oleju hydraulicznego
  • Automatyczne obniżenie obrotów silnika Diesla po 10 sekundach na biegu jałowym