Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Partnerstwo dla większej wydajności Z.ERA

21 Jun 2023

Press release, Story, Compaction

WSPÓŁPRACA NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEJ WYDAJNOŚCI

Dynapac i Skanska wspólnie wykorzystały całą swoją wiedzę i pasję inżynierską do opracowania tandemowego walca wibracyjnego Z.ERA CC900 e. Dwa lata i zero emisji spalin później przyjrzeliśmy się, jak został on przyjęty przez pracowników Skanska.

Zaangażowanie Dynapac w rozwój maszyn z napędem elektrycznym sięga już ponad dekady. Wraz z nową Z.ERA CC900 e, podróż w kierunku bezemisyjnego placu budowy została posunięta o krok dalej. Opracowany we współpracy z globalnym wykonawcą Skanska, Z.ERA CC900 e zapewnia moc i niezawodność konwencjonalnych walców tandemowych, oferując jednocześnie wykonawcom i operatorom liczne zalety nowych systemów mobilności.

NAŁADUJ I ZMIEŃ SWÓJ MODEL POSTRZEGANIA

Jako najnowszy model w ofercie walców bezemisyjnych, Z.ERA CC900 e oferuje optymalną i niezawodną moc w połączeniu z szybkim i wygodnym ładowaniem. Zostało to przetestowane przez pracowników firmy Skanska podczas kompleksowego użytkowania maszyny. Ładowanie było łatwe i szybkie w kilku publicznych i łatwo dostępnych miejscach, takich jak stacje benzynowe i lokalne porty ładowania. Pracownicy Skanska byli również pod wrażeniem mocy, która według nich była równa mocy jej odpowiednika z silnikiem wysokoprężnym, bez różnic w końcowym poziomie zagęszczania. Dotyczy to między innymi długiego czasu pracy dzięki mocnemu akumulatorowi, a także wygodnemu załadunkowi i rozładunkowi maszyny.

"Akumulator działa dłużej niż oczekiwaliśmy. Nie sądziliśmy, że będzie działać tak długo, zanim się wyczerpie. Ostatniej zimy naprawdę doprowadziliśmy go do granic możliwości. Wtedy zagęściliśmy prawie 100 ton, a musieliśmy go ładować właściwie tylko podczas lunchu. Uważamy, że jest fantastyczny". - Operator Skanska.

MISJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM BEZ EMISJI

Walec Z.ERA CC900 e waży 1,7 tony, a jego szerokość robocza wynosi 0,9 metra. Dwubębnowy walec wibracyjny został zaprojektowany tak, aby spełnić specyficzne wymagania zarówno wykonawców robót komunalnych, jak i operatorów flot wynajmu, zapewniając jednocześnie takie same naciski liniowe, amplitudę, częstotliwość i prędkość jazdy, jak model napędzany silnikiem wysokoprężnym, na którym jest oparty. Oprócz zerowej emisji spalin, Z.ERA CC900 e oferuje znacznie niższy poziom hałasu i mniejsze wymagania w zakresie konserwacji dzięki zasilaniu akumulatorowemu. Szczególnie doceniono przyjazność dla użytkownika i łatwość obsługi. Te i inne aspekty sprawiły, że Z.ERA CC900 e stała się popularnym wyborem w firmie Skanska do wielu zadań.

Dynapac i Skanska z radością ustanawiają nowe standardy wydajności i zrównoważonego rozwoju dzięki Z.ERA CC900 e i oczekują czystszej i bardziej produktywnej przyszłości.