Wybierz region

Już wkrótce więcej języków i regionów

Nowe funkcje w rozkładarkach Dynapac

06 Jul 2018

Dynapac zawsze stawia na pierwszym miejscu zadowolenie i sukces klienta. Jedną z najlepszych dróg do osiągnięcia tego jest skupienie się na efektywności operacyjnej. Nowa seria dużych rozkładarek Dynapac odniosła sukces w tej dziedzinie. Wszystkie seryjnie produkowane rozkładarki Dynapac SD2500 i SD2550, począwszy od września 2018, są dostępne z nowymi funkcjami i pakietami takimi jak LightAssist w celu zapewnienia wydajnej pracy, zwiększenia komfortu operatora i stworzenia bezpieczniejszego środowiska pracy dla operatora i załogi rozkładarki.

Do rozkładarek Dynapac SD2500 i SD2550 zostały wprowadzone standardowe funkcje takie jak przycisk start-stop, a także ogrzewanie deski rozkładającej zintegrowanej z oprogramowaniem. Ogrzewanie deski można wygodnie kontrolować za pomocą wyświetlacza umieszczonego w panelu operatora, a oprogramowanie rozkładarki automatycznie rozpozna dołączone poszerzenia deski rozkładającej, co pozwalana oszczędność czasu na budowie. Dzięki przyciskowi start-stop ustawienia operacyjne są automatycznie zapisywane, zwiększając w ten sposób wydajność i zmniejszając zużycie paliwa rozkładarki. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań można ujednolicić budowę i obsługę rozkładarki Dynapac, a operatorzy maszyn mogą łatwo i szybko zmieniać się pomiędzy rozkładarkami.

WIĘCEJ ŚWIATŁA, WIĘCEJ WIDOCZNOŚCI, WIĘCEJ BEZPIECZEŃSTWA!

Dynapac wprowadza na rynek nowy system oświetleniowy o nazwie LightAssist, zapewniający jeszcze więcej światła podczas nocnych prac. Pakiet LightAssist zawiera zmodernizowaną koncepcje oświetlenia z funkcją świateł odprowadzających (coming home) oraz dodatkowe doświetlenie płyt bocznych deski rozkładającej.Funkcję doświetlania (coming home znają już użytkownicy samobieżnego podajnika masy Dynapac MF2500CS doceniają to rozwiązanie, ponieważ zapewnia im bezpieczniejsze i łatwiejsze dotarcie do celu!
Oświetlenie LightAssist można włączać za pomocą głównego wyłącznika akumulatorów. Oznacza to, że nie ma potrzeby uruchamiania silnika w celu uzyskania oświetlenia, co ułatwia przygotowanie rozkładarki po zmroku i bezpieczne dojście operatora do stanowiska pracy. Jeśli maszyna zostanie wyłączona, to tylne światła będą świecić przez minutę, tak aby wszyscy pracownicy mogli znaleźć bezpieczną drogę powrotną. Zintegrowane z płytami bocznymi deski rozkładającej doświetlenie zapewnia operatorom lepszą widoczność i podniosą komfort pracy.

Nowa koncepcja Light Assist firmy Dynapac zapewnia warunki światła dziennego podczas nocnej pracy - dzięki czemu warunki pracy operatora są komfortowe i bezpieczniejsze.